Успішний початок тренінгової програми "Клінічна кінезіологія" - Центр фізичної реабілітації Формула руху
     

Новини

На базі центру фізичної реабілітації «Формула руху» спільно із Українською асоціацією фізичних терапевтів 12-15 червня 2014 р. відбувся перший блок із запланованої серії семінарів «Клінічна кінезіологія».

 

У широкому розумінні «кінезіологія» - це наука про рух. Вивчаючи механізми формування руху, аналізуючи причини виникнення різних видів втрати руху, патогенетичні процеси, кінезіологія дає зрозуміти які реабілітаційні засоби і як слід застосовувати, щоб досягнути максимальної ефективності реабілітаційного процесу.

 Метою тренінгової програми “Клінічна кінезіологія” є надати теоретичні знання про основи та закономірності руху, навчити практичним навичкам, які необхідні для проведення реабілітаційного обстеження, адекватного застосування найбільш доцільних засобів фізичної реабілітації. Отримані теоретичні знання дадуть змогу обрати необхідні методи обстеження, проаналізувати його результати та визначити першочергові реабілітаційні завдання і спрогнозувати процес відновлення, обрати найефективніші засоби фізичної реабілітації.

 Перший, теоретичний, блок «Скелетні м’язи» дав змогу учасникам поглибити і систематизувати свої знання щодо особливостей будови м’язового волокна та скелетних м’язів, умов нормальної та причинам патологічної функції м’язів, нейрорегуляції м’язової діяльності (у тому числі підтримання тонусу м’язів), реабілітаційних методів впливу на стан м’язу та сполучної тканини.

 Одним із важливих проаналізованих питань був аналіз умов нормального скорочення та розслаблення м’язу, що дало розуміння причин їх зміни при різних патологіях та можливості реабілітації. Важливо, що семінар дав не тільки готові відповіді, але й показав нові напрямки для фахового зростання, допоміг під новим кутом зору подивитися на реабілітаційні проблеми, викликав низку питань та прагнення до самовдосконалення.

 Загалом, тренінгова програма “Клінічна кінезіологія” може бути корисною для лікарів, фахівців фізичної реабілітації, масажистів, тренерів, викладачів фізичної культури та усіх тих, хто бажає краще розуміти та ефективно впливати на формування, підтримання і удосконалення руху людини.

 Наступний теоретичний блок «Механічні принципи руху», відбудеться 3-6 липня 2014 р.