Крок до Олімпу - Центр фізичної реабілітації Формула руху
     

Новини

6 червня 2015 року відбулися спортивно-рекреаційні ігри для осіб з травмою хребта та спинного мозку «Крок до Олімпу», що проводились на базі спортивного комплексу Львівської обласної організації ФСТ «Динамо». 

Організаторами рекреаційно-спортивних ігор були Львівська обласна організація активної реабілітації неповносправних осіб «Стимул», Львівський регіональний центр «Інваспорт», Благодійний фонд «Серце Лева», та громадська організація «Розвиток громади».

Рекреаційно-спортивні ігри «Крок до Олімпу» відбулись за підтримки Мальтійської служби допомоги, фірми ТОІ-ТОІ системи санітарні, флорбольного клубу Lemberg, СДЮШОР Прудкий м'яч.

Реабілітолог нашого центру Олейнікова Надія активно допомагала у підготовці та організації даного заходу, оскільки є членом Львівської обласної  організації активної реабілітації неповносправних осіб «Стимул». Досвід, якого Надія набуває працюючи як волонтер на різноманітних заходах громадської організації «Стимул» значно допомагає у роботі з клієнтами у центрі фізичної реабілітації «Формула руху».

На іграх Надія була інструктором з бочії - це гра з м'ячем, походять від найдавніших ігор Римської імперії. Найпоширеніша гра в Італії, частково у Європі і в місцях проживання італійських мігрантів, у тому числі в Австралії, Північній та Південній Америці (де гра відома під назвою bochas), у Венесуелі (bolas criollas), у Бразилії (bocha). Спорт також дуже популярний в Хорватії (boćanje, bućanje, balote), Словенії (balinanje) та південній Франції (ліонський боул). Цей вид спорту використовується для людей з інвалідністю, що  пересуваються  на візочкахі мають важкі рухові порушення, з 1984 року входить у  программу Паралімпійських Ігор. Бочча – єдиний вид спорту для людей, які мають досить значні ураження опорно-рухового апарату.

У спортивно-рекреаційних іграх взяли участь близько 30  учасників з травмами хребта та спинного мозку,серед яких були паралімпійці Львівщини, такі як, Заслужений майстер спорту України зі стрільби з луку Роман Гутник, Заслужений майстер спорту України з фехтування на візка Антон Дацко, майстри спорту України міжнародного класу зі стрільби з луку Роксолана Дзьоба-Балян і Павло Назар та майстер спорту України зі стрільби з луку Богдан Носевич, а також двоє поранених бійців учасників АТО на сході України.

За програмою ігор, учасники змагалися з:

  • хокей з м’ячем на візках(флорбол)
  • слалом на візках (їзда по перешкодах у вигляді архітектурних бар’єрів)
  • настільний теніс
  • боччія
  • дартс

Особлива атмосфера, яка панувала на святі  надзвичайно сподобалась усім учасникам та гостям свята, також приємно вразила велика кількість волонтерів з лав студентів-реабілітологів,що саме навчаються на молодших курсах ЛДУФК.

Заходи такого масштабу плануються проводитись регулярно, для залучення більшої кількості учасників, також  цим заходом відновлюється практика залучення людей з інвалідністю різних нозологій  та віку до занять різноманітними видами спортивної діяльності. 

Підготували:

Надія Олейнікова

Оксана Федорович