Реабілітація поранених військових із неврологічними ускладненнями - Центр фізичної реабілітації Формула руху
     

Новини

 29 – 31 липня 2015 року на базі військово-медичного клінічного центру Західного регіону відбулась триденна міжнародна освітня конференція "Реабілітація поранених військових із неврологічними ускладненнями", яку відвідали реабілітолог центру Олейнікова Надія та стажер Новосад Андріана.

 

Під час конференції обговорювали проблеми реабілітації пацієнтів із пошкодженням спинного мозку, черепно-мозковою травмою, урологічними ускладненнями та посттравматичними стресовими розладами. Своїм досвідом у цій сфері поділились лікарі зі  Сполучених Штатів Америки та Канади.  Було відтворенно приклад організації та механізмів функціонування відділень нейротравми у США.

Захід відбувся за підтримки відділення хірургії Університету Чикаго (США) в рамках Програми глобальної хірургії, реабілітаційного госпіталю Schwab (Чикаго, США), Українського католицького університету (Львів), фонду "Прагнення кольору" при церкві святих Володимира та Ольги (Чикаго, США).

 За три дні конференції  відбулися виступи українських та іноземних лекторів, які були дуже корисні не лише для фахівців фізичної реабілітації але й усіх осіб що мають справу з пораненими військовими в результаті АТО, вони були присвячені питанням необхідності створення цілісної команди професіоналів, що повинна брати участь у реабілітації пацієнта із нейротравмою; необхідності залучення в програму реабілітації таких додаткових заходів як гідротерапія, ерготерапія, мовна терапія; специфічні медичним проблемам травмованих; ознайомленню із американським законодавством щодо людей з інвалідністю тощо.

Насичена програма конференції покликана допомогти в практичній роботі українським лікарям, що мають справу з реабілітацією пацієнтів із нейротравмою, покращити ситуацію в Україні щодо прав та можливостей осіб з інвалідністю і, зокрема, поранених військових, щоб максимально сприяти їх адаптації до щоденного життя після травми. 

 

Підготувала: Надія Олейнікова