Відбувся науково-практичний семінар по захворюванням групи Шарко-Марі - Центр фізичної реабілітації Формула руху
     

Новини

Сьогодні (25.09.2015 р.) відбувся науково-практичний семінар «Хвороби групи Шарко-Марі» на якому фахівці ЦФР «Формула руху» Надія Олейнікова та Ірина Корман представляли доповідь щодо роботи фізичного реабілітолога з даною категорією пацієнтів.

 

Засідання семінару було організоване на базі неврологічного відділення Львівської обласної клінічної лікарні з метою створення громадської організації осіб із нервово-м'язовими захворюваннями, діяльність якої б зосередилася на наданні всебічної допомоги пацієнтам даної категорії.

На семінарі розглядалися різні аспекти класифікації захворювання, клінічних проявів, сучасних підходів лікування та фізичної реабілітації. 

Сучасні методи діагностики та лікування пацієнтів з групи Шарко-Марі представив у доповіді Орест Семеряк (лікар невролог ЛОКЛ). Характеризуючи основні форми хвороби Шарко-Марі аналізувалися особливості їх клінічних проявів, рухових порушень та електроміографічні зміни. Цікавою була ретроспектива найбільш досліджуваних та перспективних методів лікування даної патології, значну увагу яким приділяють зарубіжні науковці. 

Ірина Корман і Надія Олейнікова представили доповідь на тему «Особливості фізичної реабілітації при моторно-сенсорній невропатії (хворобі Шарко-Марі-Тутта)».

В ході доповіді основна увага приділялася тим характерним для невроміопатії Шарко-Марі деформаціям та руховим порушенням, які проявляються у першу чергу, найбільше погіршують якість життя пацієнтів та є основними їх скаргами при зверненні до фізичних реабілітологів. Зокрема, аналізувалися причини та біомеханічні зміни при специфічній деформації стопи, причини появи патологічного стереотипу ходьби та рухові зміни у верхніх кінцівках. 

Окрім того, було обґрунтовано реабілітаційне обстеження, яке доцільно проводити для індивідуалізації наступного реабілітаційного втручання та особливості застосування додаткових технічних засобів.

Ще одним важливим питанням, яке піднімалося на семінарі було обговорення можливості створення громадської організації пацієнтів з нервово-м’язовими захворюваннями. 

Загалом, науково-практичний семінар був корисним та інформативним і для фахівців фізичної реабілітації, і для присутніх лікарів та молодшого медичного персоналу, і для студентів медичного університету та університету фізичної культури.

 

З питань організації та діяльності ГО осіб з нервово-м'язовими захворюваннями контактною особою є Орест Семеряк (e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.).

 

 

 

 Підготувала:

Катерина Тимрук-Скоропад